Вітаємо дипломанта та учасників Чопської ДМШ І Міжнародного конкурсу – фестивалю «Stankovych fest»

13 лют. 2017
На Свалявщині пройшов І Міжнародний конкурс-фестиваль «Stankovych fest»

Вітаємо  дипломанта та учасників Чопської ДМШ   І Міжнародного конкурсу – фестивалю «Stankovych fest»

З 09  по 12 лютого 2017 року на теренах Закарпаття, на Свалявщині, пройшов І Міжнародний конкурс-фестиваль «Stankovych fest», який заснував під егідою Міністерства культури України  всім відомий український композитор сучасності і наш земляк Євген  Станкович.

В цьому конкурсі в номінаціях «Музичне мистецтво», «Хореографія», «Образотворче мистецтво» та «Юний композитор» взяли участь понад 580 учасників вікової категорії від 5 до 25 років. Журі конкурсу складалося із вельмишановних та відомих діячів культури України та Європи.

Чопську дитячу музичну школу на цьому конкурсі достойно представляли ансамбль скрипалів «Скерцино» (керівник Чупаєва Н.О.,  концертмейстер Гурковська В.М.), Шевченко Вероніка - учениця ІІІ класу фортепіно  (викладач  Гурковська В.М.)  та  Гуляш Шандор - учень по класу гітари (викладача Балог А.П.).

Учень ІІІ-го класу Гуляш Шандор (викладач Балог А.П.) став дипломантом конкурсу-фестивалю «Stankovych fest» в ІІІ віковій категорії.

Ми вітаємо і пишаємося здобутками учнів та викладачів Чопської ДМШ і бажаємо подальших творчих досягнень та  успіхів.

Короткі біографічні відомості про Євгена Станковича

Євген Станкович є центральною фігурою в сучасній музиці України. Плідно працюючи з 1966 року, він написав 6 симфоній, 9 камерних симфоній, опери “Коли цвіте папороть” і Rustici, 6 балетів, велику кількість ораторіальних, камерно-вокальних та інструментальних робіт, а також музику для 6 спектаклів та більш ніж 100 фільмів.

Народився Євген Станкович 19 вересня 1942 року в місті Сваляві. Тут почав свою музичну освіту, а продовжував навчання в музичному училищі міста Ужгорода, а пізніше - в Львівській та Київській державних консерваторіях в класі професора Бориса Лятошинського та Мирослава Скорика.

Вже з перших композицій Станкович проголошує себе як композитор великого драматичного дарування. Творчість Станковича надзвичайна в показі емоційної свободи, досконалої технічної майстерності та гнучкості форми.

Євген Станкович нагороджений багатьма почесними званнями та нагородами, в тому числі найвищою нагородою України за артистичну діяльність - премією Тараса Шевченка. Його Третя камерна симфонія увійшла в десятку найкращих творів світу організації ЮНЕСКО за 1985 рік.

Твори Станковича звучали в концертних залах Канади, США, Німеччини, Франції, Іспанії, Югославії, Китаю, Філліппін та країнах Східної Європи. В січні 1992 року Євген Станкович був головою журі І Міжнародного фестивалю сучасної музики в Канаді. В 1996 році він був композитором в резиденції кантона Берн (Швейцарія). Композиції Станковича були записані в багатьох країнах відомими студіями звукозапису.

Євген Станкович багато років очолював Спілку композиторів України, є членом Комітету з присудження Національної премії імені Тараса Шевченка, обирався народним депутатом СРСР і УРСР, Народний артист України, Герой України. Він академік Академії мистецтв і займає посаду завідуючого кафедрою композиції в Національній музичній академії міста Києва