До Міжнародного дня захисту дітей  Чопським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведені заходи з питань розвитку сімейних форм виховання та інформування суб’єктів соціальної роботи щодо запровадження в Україні патронату над дитиною.

Директор Чопського міського ЦСССДМ Тетяна Федчик  поінформувала про  концепцію державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року та про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із запровадженням патронату над дитиною.

Начальник служби у справах дітей Олександра Дзюба підготувала матеріали про дітей, які перебувають на первинному обліку Служби у справах дітей Чопської міської ради та потребують влаштування до сімейних форм виховання.

У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, начальники управлінь Чопської міської ради, начальник Служби у справах дітей, начальник Чопського бюро  правової допомоги, представники  громадськості.

Учасниками обговорювалися питання розбудови ефективної системи прав та інтересів дитини на рівні територіальної громади в умовах децентралізації, створення дружнього середовища відповідно до міжнародних стандартів та пріоритетів Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016-2021). В Україні не сформовано ефективну модель надання соціальних послуг сім’ям з дітьми у територіальних громадах. Недостатньою чисельністю фахівців із соціальної роботи зумовлюється низький рівень охоплення сімей соціальними послугами, у тому числі превентивними, надання яких дає змогу зменшити наслідки соціального неблагополуччя.