Щороку у Чопській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 імені Іштвана Сечені відзначають Міжнародний день рідної мови. Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.

Свято угорської мови мало багатообіцяючу назву: «Лунай, материнська мово!». Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

На святкування зібралися діти з 5 по 11 клас. Із чудовою літературно-музичною композицією виступили учні 10 класу. У їх виконанні пролунали поетичні твори угорських авторів, вислови видатних діячів культури, мистецтва та науки про рідну материнську мову. Усі присутні з задоволенням послухали пісню про рідну материнську мову у виконанні музичного гурту "КРЕДО".