21-25 лютого 2018 року на базі санаторію “Квітка полонини” та Свалявської ДШМ (м. Свалява) відбувся ІІ міжнародний конкурс-фестиваль мистецтв Євгена Станковича “STANKOVYCH FEST”.

Це знаменна подія Закарпаття, цсієї України та зарубіжжя. У роботі конкурсу взяв участь сам Євген Станкович – український композитор світового рівня, герой України, лауреат Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка, академік Академії мистецтв, народний артист України, завідувач кафедри композиції Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, почесний голова національної спілки композиторів України, член комітету з Національної премії України ім.. Т.Г. Шевченка та голова журі конкурсу-фестивалю “STANKOVYCH FEST”. До членів журі також були залучені  видатні митці України та зарубіжжя: Н. Й. Петій-Потепчук – заступник голови журі, художній керівник та головний диригент Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, кавалер орденів княгині Ольги ІІ, ІІІ ступенів, заслужений працівник культури України, доцент; В.І. Рожок  – ректор Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського, український хоровий діяч, доктор мистецтвознавства, професор, народний артист України, член Національної всеукраїнської музичної спілки; І.М. Пилатюк – ректор Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка, народний артист України, член-кориспондент Національної академії мистецтв України, кандидат мистецтвознавства; С.С. Юрченко – доцент кафедри академічного та естрадного вокалу, заслужений артист України, доцент; Любомир Цванцігер – магістр гуманітарних наук, викладач музичної школи в місті Ліпан (Словакія) та інші.

У конкурсі взяли участь багато музикантів-виконавців різних жанрів у різних вікових категоріях із багатьох міст України та закордону. Серед учасників також були і вихованці Чопської дитячої музичної школи. Свої вміння гри на фортепіано показали Фредеріка Родойчич і Ніколета Ковач (викладачі М.Й. Гісем та В.М. Гурковська), Олександра Дроздова і Діана Бабунич (викладачі В.М. Гурковська та Є.Ф. Дроздова), фортепіанне тріо учениць викладача Н.В. Заяць  – Софія Росоха, Каміла Сілва, Мілана Молнар. У жанрі академічного вокалу показали себе учні викладача К.Е. Купрій – Валерія Бенце і Анна Тарасова (концертмейстер Н.В. Заяць). Серед них два дуети стали лауреатами конкурсу-фестивалю: Валерія Бенце  і Анна Тарасова (І ступеня) та Фредеріка Родойчич і Ніколета Ковач (ІІІ ступеня).

Учасникам фестивалю була надана унікальна можливість отримати заслужену нагороду з рук нашого земляка, живого класика музичного мистецтва, композитора Євгена Станковича.

Проведення Конкурсу мистецтв “STANKOVYCH FEST” є важливою подією та одним із наймасштабніших свят класичної музики та мистецтва в культурному житті не тільки Закарпаття, але і всієї України та зарубіжжя. Такі культурні проекти вкрай необхідні, адже вони закладають міцне підґрунтя для формування плеяди яскравих імен в музичному мистецтві.